Klešťový měřič zemního odporu DET 14C

Klešťový měřič zemního odporu DET 14C

DET14C a DET24C představují novou generaci klešťových měřičů uzemnění bez rozpojení zemniče.

Výrobce
Megger
Dostupnost
Produkt je skladem u dodavatele
Cena

Klešťový měřič uzemění DET14C 


DET14C a DET24C představují novou generaci klešťových měřičů uzemnění bez rozpojení zemniče. Přístroj přes proudovou cívku indukuje měřicí proud do zemnícího systému a pomocí napěťové cívky měří vzniklé napětí. Ve vícenásobných zemněných systémech vypočítá zemní odpor bez nutnosti rozpojení zemniče. Oba přístroje nabízí špičkové pokročilé funkce, jednoduchost obsluhy a bezpečnost při práci (kategorie CAT IV 600V). Měření bez rozpojení zemniče umožní rychle vykonat celé měření na jednom přístupovém bodu a pohodlně odečíst hodnotu zemního odporu. Navíc Megger klešťové měřiče uzemnění umožňují měřit efektivní hodnotu protékajícího proudu zemničem až do hodnoty 35 A. Obsluha tak získá přehled o celkové dynamické situaci v zemnícím systému a dokáže předvídat možné problémy při měření uzemnění.

Konstrukce čelistí DET14C a DET24C

Konstrukce čelistí pomocí plochých destiček je velice jednoduchá a nezpůsobuje žádné potíže známé při měření s přístroji s konstrukcí pomocí zámkových plíšků zasunutých vzájemně do sebe v čelisti. Ploché čelisti totiž zabraňují vyhnutí plíšků a také vnesení obtížně odstranitelných nečistot. Dlouhodobě udržují integritu a spolehlivost vašich měření. Díky této kosntrukci je zvýšená přesnost měření a současně je zvýšena až o 300% i životnost baterií. Vestavěnný šumový filtr také poskytuje větší odolnost proti rušení způsobenému elektrickým šumem v okolním prostředí. Tvar měřicích kleští opisuje elipsu a není tedy jen kruhový. Umožňuje tak lepší přístup ke kabelům, vodičům (až do 37mm v průměru) a zemnícím plochým páskům (až do 50mm šířky). To je výhodné zvláště ve stísněných prostorech a místech. Ergonomická konstrukce rozevírání čelistí pomocí pákového madla je unikátní a zabraňuje vyklouznutí přístroje z ruky obsluhy a tím chrání plošky čelistí před poškozením.

DET14C

Univerzální model pro měření odporu uzemnění vícenásobných zemních sítí bez rozpojení zemniče je vybaven vnitřní pamětí s možností vyvolání dat na displej. Souprava obsahuje přenosný kufr, poutko na přístroj pro uchycení na zápěstí, kalibrační ověřovací smyčku a příručku na CD.

DET24C

Nadstavbový model, na rozdíl od univerzálního modelu DET14C, nabízí navíc IrDA USB interface pro přenos dat do PC a větší kapacitu vnitřní paměti. Je kompatibilní s Megger PowerDB/ PowerDB LiteTM, což je ucelený program pro zpracování dat, pro práci s měřenými údaji a pro tvorbu protokolů. Tento program spolupracuje nejenom s Megger přístroji na měření odporu uzemnění, ale též s jedinečnými Megger měřiči izolačních odporů a dalšími. Příslušenství navíc obsahuje USB IrDA koncovku, USB vodič a Power DB Lite program.

C.A 6681  hledač kabelů C.A 6681 hledač kabelů

Souprava (přijímač/vysílač) pro vyhledávání kabelů, kabelových zkratů a přerušení v živých i neživých obvodech

detail 10 910 Kč
SMARTEC Z Line-Loop / RCD MI 3122 SMARTEC Z Line-Loop / RCD MI 3122

Špičkový přístroj umožňující měřit impedanci smyčky, impedanci sítě a proudové chrániče

detail 13 195 Kč
akce Klešťový měřič uzemnění Kyoritsu KEW 4200 Klešťový měřič uzemnění Kyoritsu KEW 4200

KEW 4200 je vynikající klešťový měřič uzemnění, který je novinkou na trhu. Se svým průměrem otvoru kleští 36 mm samočisticími kleštěmi a mnoha užitečnými funkcemi a nízkou cenou se stává velmi žádaným přístrojem.

detail 22 100 Kč