testo 310 analyzátor spalin sada

testo 310 analyzátor spalin sada

kombinuje jednoduché funkce s vysokou přesností měření a hodí se proto perfektně pro všechna základní měření u otopného zařízení (spaliny, tah, CO v okolí, tlak).

Výrobce
testo AG
Dostupnost
Produkt je skladem u dodavatele
Cena
15 050 Kč (bez DPH)
18 211 Kč (s DPH)
15 050 Kč (bez DPH)

Doporučujeme přikoupit

testo 310 analyzátor spalin

 kombinuje jednoduché funkce s vysokou přesností měření a hodí se proto perfektně pro všechna základní měření u otopného zařízení (O2, CO, teploty spalin a okolní teploty, dopočet CO2, komínové ztráty a účinnosti). Dlouhá doba provozu akumulátorů čítající až deset hodin zaručuje vysokou disponibilitu. Snadná manipulace a kompaktní design z něj dělají robustní nástroj pro každodenní použití. Pomocí tiskárny spolu s infračerveným rozhraním, specielně vyvinuté pro testo 310, vytvoříte jednoduše na místě měření přehledné protokoly.

Měření spalin
Při tomto ústředním měření v rámci analýzy spalin měříte přímo obsah CO a O2, teplotu spalin a okolí. Z těchto hodnot testo 310 dopočítá všechny další veličiny, jako je koncentrace CO2, účinnost a komínová ztráta.
Měření CO v okolí
Pomocí tohoto bezpečnostního měření zjistíte, zda se v okolí otopného zařízení neobjevují zpětně proudící spaliny. Přitom mohou vznikat v kotelně, případně v obytné místnosti vysoké koncentrace CO. Poněvadž tyto koncentrace ohrožují na životě, mělo by být toto měření provedeno vždy jako první před ostatními měřeními.
Měření tahu
Měření tahu zajišťuje, aby spaliny spalovacího zařízení byly správně odváděny komínem. Toto menu měření je specielně určeno ke zjištění, zda má otopné zařízení správný podtlak. Současně je zobrazována také teplota spalin.
Měření diferenčního tlaku
Při měření diferenčního tlaku se kontroluje přívod plynu do plynového kotle. V tomto případě měříte rozdíl mezi tlakem v potrubí a tlakem v okolí. Měření je také důležité pro seřízení tlaku na tryskách.

Rozsah dodávky:

Analyzátor spalin testo 310, vč. akumulátoru a kalibračního protokolu z výroby, pro měření O2, CO, hPa a °C, sonda 180 mm s kónusem, silikonová hadička pro měření tlaku, 5 ks filtrů nečistot a tlakových záslepek, kufr.

Technické parametry přístroje testo 310

Vlastnosti

Robustní design
Robustní a lehký přístroj pro každodenní použití - maximálně vhodný i do drsného a znečištěného prostředí.
Podsvícený displej
Dvouřádkový displej s přehlednou navigací v menu. Snadno se obsluhuje a je dobře čitelný.
Rychlé nulování senzorů
Automatické nulování senzoru pouhých 30 sekund po spuštění, které lze přerušit, není-li zapotřebí
Lithiový akumulátor
Provoz s lithiovým akumulátorem (1500 mAh) – není nutná výměna baterií, až deset hodin provozu, nabíjení možné pomocí USB konektoru.
Filtr sondy
Jednoduchá a rychlá výměna.
Připevnění
Integrované magnety pro snadnou fixaci na hořáku
Jímka kondenzátu
Integrovaná jímka kondenzátu – velmi snadno ji lze vyprázdnit.
Tiskárna
Dokumentace přes infračervené rozhraní..