testo 310 analyzátor spalin s tiskárnou

testo 310 analyzátor spalin s tiskárnou

Kombinuje jednoduché funkce s vysokou přesností měření a hodí se proto perfektně pro všechna základní měření u otopného zařízení (spaliny, tah, CO v okolí, tlak).

Výrobce
testo AG
Dostupnost
Produkt je skladem u dodavatele
Cena
18 950 Kč (bez DPH)
22 930 Kč (s DPH)
18 950 Kč (bez DPH)

Doporučujeme přikoupit

MD 1160 LCD
1 567 Kč

Analyzátor spalin s tiskárnou testo 310

Jako servisní technik kondenzační techniky potřebujete analyzátor spalin pro správné nastavení kotle. Proto potřebujete stabilní a praxi ověřené měřicí přístroje, se kterými můžete bez problémů provádět svá měření. Analyzátor spalin testo 310 byl vyvinut přesně pro tuto praxi.

  • Přímé měření O2, CO, teploty spalin a okolní teploty, dopočet CO2, komínové ztráty a účinnosti.
  • Integrovaná menu měření pro spaliny, tah, CO v okolí a tlak
  • Rychlé nulování senzoru během pouhých 30 sekund
  • Velký, podsvícený digitální displej, lithiový akumulátor s dobou provozu až 10 hodin

Přesnost měření, stabilní pouzdro, snadná manipulace: analyzátor spalin testo 310 nabízí právě ty vlastnosti, které Vy, jako řemeslník, v praxi kolem kondenzační techniky potřebujete.

Měření spalin
Při tomto ústředním měření v rámci analýzy spalin měříte přímo obsah CO a O2, teplotu spalin a okolí. Z těchto hodnot testo 310 dopočítá všechny další veličiny, jako je koncentrace CO2, účinnost a komínová ztráta.

Měření CO v okolí
Pomocí tohoto bezpečnostního měření zjistíte, zda se v okolí otopného zařízení neobjevují zpětně proudící spaliny. Přitom mohou vznikat v kotelně, případně v obytné místnosti vysoké koncentrace CO. Poněvadž tyto koncentrace ohrožují na životě, mělo by být toto měření provedeno vždy jako první před ostatními měřeními.

Měření tahu
Měření tahu zajišťuje, aby spaliny spalovacího zařízení byly správně odváděny komínem. Toto menu měření je specielně určeno ke zjištění, zda má otopné zařízení správný podtlak. Současně je zobrazována také teplota spalin.

Měření diferenčního tlaku
Při měření diferenčního tlaku se kontroluje přívod plynu do plynového kotle. V tomto případě měříte rozdíl mezi tlakem v potrubí a tlakem v okolí. Měření je také důležité pro seřízení tlaku na tryskách.;

Dodávka obsahuje
Testo 310, sestava analyzátoru spalin, vč. sondy 180 mm s kónusem silikonové hadičky pro měření tlaku, filtry nečistot 5ks, náhradní tlakové zátky 5ks,síťový zdroj a tiskárnu.

Techická data přístroje testo 310

Podsvícený displej
Dvouřádkový displej s přehlednou navigací v menu. Snadno se obsluhuje a je dobře čitelný.
Rychlé nulování senzorů
Automatické nulování senzoru pouhých 30 sekund po spuštění, které lze přerušit, není-li zapotřebí.
Lithiový akumulátor
Provoz s lithiovým akumulátorem (1500 mAh) – není nutná výměna baterií, až deset hodin provozu, nabíjení možné pomocí USB konektoru.
Filtr sondy
Jednoduchá a rychlá výměna.
Připevnění
Integrované magnety pro snadnou fixaci na hořáku.
Jímka kondenzátu
Integrovaná jímka kondenzátu – velmi snadno ji lze vyprázdnit.
Tiskárna
Dokumentace přes infračervené rozhraní..