Elty (Měřicí a Optické přístroje)

  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner

Osciloskop EZ Digital DS 1250C



 Objednávka 

Původní cena 0 Kč (bez DPH) Nová cena 33618 Kč (bez DPH)

Objednat
Digitální dvoukanálový osciloskop EZ Digital DS 1250C je určen k pozorování signálů v kmitočtovém pásmu DC - 250 MHz. Má dva kanály, časovou základnu s vnitřním a externím spouštěním, minimální citlivost 2mV/dílek, zobrazení XT (časová oblast), XY (měření např. fázového posunu) apod.

Digitální osciloskop EZ Digital DS 1250C popis:

  • barevný LCD, 110 x 90mm, 5,7"
  • 2 kanály: 2mV/dílek - 5V/dílek
  • časová základna: 2ns/dílek - 5s/dílek
  • zobrazení X-Y, Y-T
  • proměnný Hold off
  • automatická měření na průbězích
  • kurzory X - T
  • automatické nastavení úrovně spouštění
  • 2 x A/D převodník
  • A/D převodník 8 bit
  • zachycení 10 ns detailů
  • Modul A: RS 232C, paralelní port, USB
  • Modul B: software SoftView + kabel RS 232C a USB
  • Osciloskop vzorkuje v reálném čase rychlostí 200MS/s. Vzorkování (RIC - Random Interleaved Sampling) rychlostí 25 GS/s je určeno k pozorování opakovaných průběhů. Osciloskop zobrazuje v porovnání s jinými typy přístrojů ekvivalentní data rychlostí 25 GS/s při časové základně 2 ns/dílek.

    Poznámka k rychlosti vzorkování:

    Reálná rychlost vzorkování při nastavené časové základně je dána vztahem:

    vzorkovací kmitočet = hloubka paměti / (time/div x 10 dílků)

    Na základě tohoto vztahu lze jednoduše rozhodnout, že je vhodnější osciloskop s pamětí 32kB (např. EZ Digital) než osciloskop s pamětí nižší bez ohledu na rychlost vzorkování udávanou výrobcem. Ta platí pouze u limitního nastavení časové základny.

    Osciloskop DS 1250 má vysokou vertikální přesnost při minimálním šumu (tloušťka stopy je např. 0,15 tloušťky dílku). Většina osciloskopů s LC displejem má tloušťku stopy 0,3 tloušťky dílku.

    Komunikaci s prostředím umožňuje modul s rozhraním RS 232C a USB. K osciloskopu je distribuován Software Kit obsahující software SoftView a kabely RS 232C a USB. Modul a software jsou řešeny jako příslušenství (nejsou zahrnuty v základní ceně).

    Software, který je distribuován na CD umožňuje oboustrannou komunikaci, zejména připojení po USB je velmi rychlé a zobrazuje průběhy v reálném čase. Jak z ovládacího panelu osciloskopu, tak z monitoru počítače, lze nastavovat parametry osciloskopu (vertikální a horizonrální část, AUTOSET, RUN / STOP vzorkování, měření na průbězích apod.).

    Instalace software proběhla bez problémů. Připojení po USB identifikuje počítač automaticky sám, u připojení po RS 232 se nastavuje (rychlost, parita, apod.). Vzhledem k tomu, že je připojení po USB perspektivní a moderní způsob komunikace, nebyla věnována komunikaci po sériové lince RS 232 větší pozornost, i když toto propojení pracovalo také bez problémů.

    Komunikace (RS 232 a USB) byla odzkoušena na operačním systému Windows 98. Rozhraní USB pracuje rovněž pod OS Windows XP. Úspěšně proběhla také komunikace mezi tiskárnou a osciloskopem - paralelní rozhraní. Přímý tisk "obrazovky" byl proveden na LJ HP 1100 a DJ 6122 (viz. příklad tisku v další části).

    Uživatel ocení jistě i vestavěnou FFT analýzu v reálném čase s výpočty (Rectangular, Hamming, Hanning, Flattop, Blackman). Analýza umožňuje odečítání amplitudy a kmitočtu pomocí kurzorů. Na stínítku může být zobrazen současně průběh v časové a kmitočtové ose což není u osciloskopů této třídy obvyklé.

    Speciální funkcí je Fast Trigger, která umožňuje rychlé spouštění s 1kB pamětí nebo spouštění s 32kB pamětí. Při spouštění 32kB je uchováno před spouštěním 10 dílků a po spouštění 630 dílků (viz přiložené obrázky). Spouštění s 1kB pamětí uchovává podobně, jako je tomu u mnoha osciloskopů pouze 10 dílků před a po spouštění. Rychlé prohlížení uchovaných obrázků zajišťuje funkce H-Pos Fast.

    Přístroj je dále vybaven přednastavenými automatickými měřeními na zobrazeném průběhu (náběžná a sestupná hrana, perioda, kmitočet, RMS, impuls - šířka (+/-), činitel plnění, apod.).

    Osciloskop umožňuje odečítání vertikálních a horizontálních hodnot zobrazeného průběhu, jakož i nastavení přístroje (amplituda/dílek, čas/dílek). Digitální kurzory usnadňují odečítání požadovaných parametrů na zobrazeném průběhu.

    Digitální osciloskop EZ Digital DS 1250C je určen k speciálním měřením jak standardních tak hlavně nestandardních průběhů.

    Ostrá stopa na stínítku, uvedené technické parametry, komunikace po USB, RS 232 a paralelním portu, jakož i velmi příznivá cena jsou excelentními vlastnostmi, které ocení po několika minutách mnohý náročný uživatel digitálního osciloskopu.

    Digitální osciloskop EZ Digital DS 1250C parametry:

    Vertikální vychylování
    Pracovní režim kanály CH1 / CH2
    Invert CH2
    X-Y režim CH1 - Y / CH2 -X
    Kmitočtový rozsah DC - 250MHz (-3dB)
    Náběžná hrana <1,4ns
    Citlivost 2mV - 5V/dílek: (1-2-5)
    Vstupní impedance 1MOhm / 16pF
    Vstupní vazba AC / GND / DC
    Vstupní napětí max. 400V (DC + špička AC)
    Přesnost 3 %
    A / D převodník 8 bit
     
    Spouštění
    Režim Auto, Norm, Single
    Vazba AC, DC, HF REJ, LF REJ, TV
    Hrana náběžná / sestupná
    Video TV-V, TV-H
    Zdroj spouštění CH1 / CH2 / LINE / EXT
    Úroveň spouštění manuální
    automatická (50%)
     
    Horizontální vychylování
    Časová základna
    Přesnost 0,01%
    Rozsahy časové základny EKV 2ns/dílek - 0,1us/dílek
      REAL 0,25us/dílek - 0,1s/dílek
      ROLL 0,2s/dílek - 5s/dílek
    Pre trigger max. 10 dílků
    Rozlišení 80 ps
    Lupa 10x IN / OUT
     
    Zobrazení průběhů
    Displej TFT LCD podsvícený
    COLOR, 5,7", 320 x 240
     
    Menu - volba parametrů
    Displej TYP spojité zobrazení / nespojité zobrazení
      FORMÁT X-Y, Y-T
      MŘÍŽKA průběh, osy + průběh, mřížka + průběh
      KONTRAST nastavitelná úroveň
    Utility auto kalibrace, informace o systému
    Kurzory X, Y, t
    Paměť 32k
    Vzorky Peak Detec 5us/dílek - 5s/dílek (ON / OFF)
      AVG 2 - 128 průběhů
      Dosvit ON / OFF
      Délka slova 32k
    Měření Jedno menu max. 5 parametrů
    P-P, RMS, Mean, kmitočet, náb hrana (+/-)
    perioda, impulz (+/-), činitel plnění
     
    Jednorázová volba - HOT LKEY
    AUTO SET rychlé a optimální zobrazení průběhu na disleji
    RUN / STOP volba běhu osciloskopu
    SINGLE jednorázové spouštění (do 10MHz)
    HARDCOPY přímý tisk na tiskárnu
     
    Matematické funkce
    Matematické operace součet / rozdíl / inverze
    Analýza FFT - rychlá Fourierova analýza
    PP- toleranční pole
     
    Kalibrátor sondy
    Kmitočet 1 kHz
    Amplituda 0,5 V
    Činitel plnění 50 %
     
    Digitální kurzory
    Vertikální osa V/div, údaje o V-zesilovači, FFT
    Horizontální osa TIME/div, údaje o H-zesilovači, FFT
    Odečítání na průběhu zvolené parametry v osách: X, Y, t, FFT
     
    Rozhraní (OPTION)
    Modul A RS 232C, paralelní port, USB
    Modul B software SoftView, kabely RS 232C a USB

    Obecné informace
    Obrazovka COLOR, LCD
    Stínítko 5,7" / (110 x 90 mm)
    Hmotnost 5,5 kg
    Napájení 90 - 250 V / 48 - 440 Hz / 35 W
    Rozměry 338(W) x 167(H) x 370(L)mm